Немате инсталирано флеш-плеер или тој е застарен.Кликни овде за да симнеш најнов флеш-плеер.

Овошен сок 2L Црвен портокал Печати E-mail
Овошен сок 2L Црвен портокал

Земја на потекло Австрија

Пакување 2 литри (ЕАН код 9006900013998)

пакет 6 парчиња

рок на траење 12 месеци

Во процесот на производство на соковите Pfanner исклучиво се користи еколошки здрава и чиста вода од извори во подножјето на Алпите

Природен извор на витамин Ц .


Портокалите за нашиот производ се внимателно одбрани во Бразил, „ земјата на портокали “. Многу сочни, со лесна нота на портокалот Citrus Florida, којашто дава префинет и зрел вкус, без оглед дали ќе одберете Пфанер Портокал со пулпа или без.

Сокот од портокал е богат со хранливи материи:

Витаминот Ц : Помага во зајакнување на имунолошкиот систем ;

Kалциумот : Ги регулира течностите во организмот и срцевата функција;

Bио-Aнтиоксидансите : Ги зајакнуваат капиларите, а калиумот и магнезиумот ги отстрануваат токсините.


На здравје!

 

©2017 JS AKTUEL

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

  • http://aktuel.com.mk/km160.asp