Немате инсталирано флеш-плеер или тој е застарен.Кликни овде за да симнеш најнов флеш-плеер.

Овошен сок Гурмет Портокал 100% Печати E-mail
Овошен сок Гурмет Портокал 100%

Земја на потекло Австрија

Пакување 0,2 литри Gourmet (ЕАН код 90167423)

пакет 24 шишиња

рок на траење 12 месеци

Во процесот на производство на соковите Pfanner исклучиво се користи еколошки здрава и чиста вода од извори во подножјето на Алпите

Природен извор на витамин Ц .


Портокалите за нашиот производ се внимателно одбрани во Бразил, „ земјата на портокали “. Многу сочни, со лесна нота на портокалот Citrus Florida, којашто дава префинет и зрел вкус, без оглед дали ќе одберете Пфанер Портокал со пулпа или без.

Сокот од портокал е богат со хранливи материи:

Витаминот Ц : Помага во зајакнување на имунолошкиот систем ;

Kалциумот : Ги регулира течностите во организмот и срцевата функција;

Bио-Aнтиоксидансите : Ги зајакнуваат капиларите, а калиумот и магнезиумот ги отстрануваат токсините.


На здравје!

 

©2017 JS AKTUEL

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!

  • http://aktuel.com.mk/km160.asp